Okuma Bayramı ile ilgili Kompozisyon

Okuma bayramı denince akıllara birinci sınıftan mezun olan öğrencilerin gerçekleştirdiği çeşitli gösteriler gelir.Onlar için bu gün oldukça sevinçli ve mutlu bir gündür. Çünkü her bir öğrencide okumayı ve yazmayı öğrendikleri için ayrı bir coşku ve heyecan vardır.

Okula başlamadan önce resimlerine baktıkları veya anne babalarının okuyabildikleri kitapları artık onlarda okuyabiliyorlar. Okuma bayramı yapacak olan sınıf adeta adından da anlaşılacağı üzere bayram yeri gibidir. Öğrenciler bu bayramlarını kutlamak için belkide 1 ay öncesinden akrabalarına, yakınlarına ve öğretmenlerine sergilemek adına şiirler ezberleyip güzel masallar, öyküler ve fıkralar öğrendiler. Bu bayram aslında öğretmenler için de gurur ve mutluluk vericidir. Çünkü bir sene boyunca yorulmadan ve  sıkılmadan öğrencilerine okuma yazma öğretmeyi başarmış olduğunu göstermektedir.

Okuma bayramı aslında insanlara okumanın ne kadar güzel bir şey olduğunu da anımsatıyor. Çünkü insanlar okuyarak dinlenir, haberleşir ve bilgilenir. İşte bu yüzden okuma bayramı coşkulu bir şekilde kutlanır. Okuma bayramı, okumayı ve yazmayı öğrenen çocukların bayramıdır.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir