Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Kompozisyon

Dünyamızda çok sayıda hayvan türü barınmaktadır. Bu hayvanlardan bazıları evcildir ve insanlarla birlikte yaşarlar. İnsanlarla yaşamayanlarda evcil olmayanlardır ve dağlarda yaşarlar.

Bu hayvanlardan insanlar oldukça fazla yararlanırlar. Süt, yumurta, peynir, yağ, et, bal ve sucuk gibi daha bir çok besin maddesi elde ederiz. Her yıl 4 Ekim günü hayvanları koruma günü olarak kutlanır. Bu önemli günde eğitim alanlarında, basın ve yayın organlarında hayvan ırklarının önemi ile ilgili konuşmalar yapılır ve onlara nasıl davranmamız gerektiği açıklanır.

Aynı zamanda hayvanları doğanın dengesini bozmamak için de elimizden geldiği kadarıyla korumalıyız. Doğal dengenin bozulmaması için kötü davranışlardan kaçınmalıyız. Hayvanların büyüyüp çoğalması için avlanma dönemlerinde avlanmalı ve gereksiz avlanmalardan kaçınmalıyız. Sokak hayvanları için kapılarımızın önüne özellikle de yaz aylarında su bulundurmalıyız. Hayvan barınaklarını ziyaret etmeli ve barınaklara hayvanlar için yiyecek yardımında bulunmalıyız.

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir