Vakıflar Haftası ile ilgili Kompozisyon

Vakıf, insanların kendi isteklerince bir insan için veya bir olaya para bağışı yaptıkları kurumdur. Her yıl Mayısın ikinci haftası Vakıflar Haftası olarak kutlanmaktadır.

Mal, mülk gibi para karşılığında değeri olan eşyalarla yapılan bu bağışların, gelecek nesillere sorunsuz ve düzgün bir şekilde aktarılabilmesi ve yaşatılabilmesi kurulmuş olan bu vakıflar sayesinde gerçekleşmektedir. Vakıflar aynı zamanda insanların birbirleri ile dayanışma, yardımlaşma, acılarını paylaşabilme ve sevgi geliştirmesini sağlayabilmek adına ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Vakıflar ülkemize, ekonomik, kültürel ve ülke savunması açısından oldukça önemli katkılar sağlamıştır. Eğer bir insana vakıf tarafından yardım ulaşıyorsa bu kişinin ismi kimse tarafından bilinmez. Bu çok doğru bi düşüncedir. Çünkü o insan toplum tarafından alay konusu haline gelebilir.

Biz de ülkemiz açısından da oldukça önemli olan bu vakıf kuruluşlarına destek vererek bu konuda insanları bilinçlendirip bu toplumsal olayların git gide gelişmesi açısından yapılan çalışmalara katkıda bulunmalıyız.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir