Bilişim Haftası İle İlgili Kompozisyon

Bilişim Haftası ile ilgili kompozisyon kıvamında kısa yazımız aşağıdaki gibidir.

Bilişim teknolojileri ve bilişim ile ilgili olan hızlı gelişmeler, bir ülkede sosyal dengesizliklere sebebiyet verirken başka bir ülkenin ise gücüne güç katabilmektedir.

Bilişimin bir ülkenin gelişmiş olup olmadığına bakmaz. Her ülke bilişimin bu gücünü kullanmak durumundadırlar. Çünkü artık günümüzde gelişmişliğin ya da zenginliğe kavuşmanın doğal kaynaklar veya para ile değil, bilgi gücü ve insan kaynaklarının fazlalığı ile değerlendirilmektedir. Gelişmiş bir topluma sahip olabilmek için ise, eğitim ve öğretim şarttır. Eğer bir ülkede eğitim öğretim gerçekleşmeyip ikinci bir plana atılıp gençler eğitim olanaklarından yararlanamıyorsa bu ülkenin gelişmesi veya ilerlemesi mümkün değildir. Bunun gibi nedenlerden dolayı eğer bi ülke varlığını sürdürmek ve bilişim sektöründe ilerlemek istiyorsa eğitim ve öğretim sağlayan her bir kuruluşu denetleyip gerekirse yeniden yapılandırması gerekmektedir.

Bizim toplumumuzun da bilişim teknolojilerinde ilerlemesine gelişmesi için bunu gibi yenilikler yapıp öğrenme, düşünme ve iletişim alışkanlıklarının geleceği düşünerek o dönemin ihtiyaçlarına göre geliştirilmesini sağlamaktan geçmektedir.

 

 

 

 

2 Yorum
  1. 3 Mayıs 2017
    • 3 Mayıs 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir