Turizm Haftası İle İlgili Kompozisyon

Turizm haftası ile ilgili kompozisyon ve kısa yazı. Umarız işinize yarar.

Turizm bir yeri gezip görmek, eğlenip tatil yapıp dinlenmek amacıyla yapılan gezilere denir. Her yıl Nisan’ın 3 haftası Turizm Haftası olarak kutlanır.

Turizm iç ve dış olmak üzere iki ye ayrılır. Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrili olduğu için ve aynı zamanda ılıman bir iklim kuşağına sahip olduğu için dış turizm gerçekleştirmek için oldukça uygun bir bölgedir. Ülkemiz için bu dış turizmin gelişmesi oldukça önemlidir. Çünkü yurt dışından gelen turistler ülkemize döviz bırakırlar ve bizde bu dövizler sayesinde yurdumuzda üretilmeyen malları satın alabiliriz. Kısacası turizme ekonominin kalbi de diyebiliriz. Turizmin geliştiği ülkelerde ekonomide oldukça iyi durumdadır. Ama sırf gezilip görülecek yerler var, iklim şartları olumlu diye turizmin gelişmesi beklenmemelidir. Gelen turistleri ağırlama hoşgörülü olma onları yabancı oldukları için kandırmamaya özen göstererek de turizmimizi geliştire biliriz.

Bir ülkenin kalkınmasında turizm oldukça etkilidir. Ülkemizin de bu kalkınmaya oldukça ihtiyacı vardır. Bunun nedenle, ülkemize gelen turistlere hoşgörülü, saygılı ve iyi davranarak onların tekrardan bizi tercih etmelerini sağlamalıyız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir