Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Okul hayatımızın ilk tanışması arkadaşlarımız ve tabi ki bize yol gösterici olan Öğretmenlerimiz ile olmuştur. Her çocuk gibi ilk okula gittiğimiz o gün etrafa garip garip bakarız ve insanları tanımaya çalışırız. Çoğumuz o ilk günlerde korkmuş hatta ağlamışızdır. İşte bizi o anlardan kurtaran ve bizim elimizden tutan kişi Öğretmenimiz olmuştur.

Öğretmenler, neredeyse günün yarısını beraber geçirdiğimiz insanlardır. Onlar bizim yarı anne ve babamız görevini üstlenirler. Bizler onların sorumluluğu altında oluruz ve onlarla her şeyimizi paylaşabiliriz. Öğretmenlerimizin bizim bu duruma gelmemizde büyük payı vardır. Bu emektar insanlarında onları değerli hissettirecek bir günü olmasını ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirmiştir. 1981 yılından itibarende her 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Sadece tek bir gün değil her gün aslında onların günüdür. Öğretmenlerimiz sabırla bize okulda sadece harfleri veya diğer ders konularını öğreten kişi değil aynı zamanda hayattaki yanlışları ve doğrularını öğreten insandır. Çok fazla hata yapsak da bize kızmayan bize sabırla yaptığımız yanlışı söyleyip bizi ne kadar çok sevdiğini dile getiren kişidir. Bazen onlardan korksak da aslında korkulacak bir şey olmadığın farkına varmalıyız. Öğretmenlerimiz her an bizler için elinden geleni yapıp bizim iyi bir okullara gidip iyi bir iş bulup yolunda bir yaşam sürmemizi isterler.

Öğretmenler bazıları için sadece ders anlatıp başka hiç bir şey yapmayan kişiler olarak da bilinebilirler. Aslında öğretmenler sadece ders anlatanlar değil hayatın önümüze çıkaracağı zorlukları da anlatan kişilerdir. Öğretmenlerin tek istediği öğrencilerinin ilerleyen zamanlarda başarılı ve mutlu bir hayatı olduğunu bilmektir. Çünkü o bizi bu şekilde görürse mutlu ve daha gururlu olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir