Kitap ile İlgili Kompozisyon

Kitap ile İlgili Kompozisyon

İnsanların bilgiye ve kültüre ulaşmak istemeleri hedeflerinde olan bir şeydir. Kitaplarda insanların bu bilgiye ve kültüre ulaşması için bir araçtır. Kitaplar yoğun bir şekilde bilgi içerir ve insanlar bu bilgilere sahip oldukça aynı zamanda kültürleri de artar.

Eğer bir insan  her hangi bir alışkanlığa sahip değilse kitap okumak onlar için oldukça zorlayıcı olacaktır. Çünkü  kitap okumak bir alışkanlıktır. Yalnızlıklarını kitaplar sayesinde giderenler oldukça fazladır. İnsanların her konuda olan uyuşmazlığı kitaplar konusunda da görülür. Kitap okuyanlar arasında da sevdikleri kitap türü bakımından ayrımlar yaşanır. Her insan farklı tür kitaptan hoşlanır. Şiir kitaplarını veya öykü kitaplarını tercih edenler vardır. Bazı insanlarla romanı, masalı, hikayeyi kişiliklerinin aynası olarak görürken bazıları ise şiirlerin arkasındaki anlamı bulmanın bir duygu yükselmesi olarak görür.

Kitaplar bizim kültürlenmemizi sağladığı gibi onları okumakta ayrı bir kültür olduğunu asla unutmamalıyız. Kitapları sayfalarını yıpratmadan okumalı ve onlara güzel bakmalıyız. Çünkü kitaplar insanın en yakın dostudur. İnsan kitapların dost olduğunu bir kez kavradı mı bir daha asla elinden kitabı düşürmek istemez. Çünkü aynı dostluk günümüzde ne internetten bulunabilir ne de televizyondan.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir