Hayvanlar İle İlgili Kompozisyon

Hayvanlar İle İlgili Kompozisyon

Her insan küçükken beslediği kuşu veya bir balığı vardır. Bir hayvan beslemeseniz bile mutlaka besleyen birini görmüş ve onun mutluluğuna tanık olmuşsunuzdur. Hayvanlar insana mutluluk ve sorumluluk  vermenin yanı sıra onların dinlenmelerini de sağlar.

Yaşadığımız dünya sadece bize ait değil. İçinde bulunduğumuz bu evreni hayvanlarla da paylaşmak durumundayız. Hayvanlar bu yaşadığımız doğanın olmazsa olmazları arasındadır. Doğada her şey bir döngü şeklinde hareket eder. Eğer doğadan bir hayvan cinsi eksilirse bu olay doğanın dengesinin bozulması anlama gelir. Bazı insanlar bu döngüyü fazla abartıp hayvanların etinden, sütünden, yününden faydalanmak için onlara acı çektirebiliyorlar. Beraber yaşamak durumunda olduğumuz bu hayvanlara eziyet etmenin yanlış bir davranış  olduğunu halen daha bilmeyenler mevcut.

Bizde çocuklarımıza küçük yaştan itibaren hayvan sevgisi aşılamalı ve her anne – baba çocuklarına sokak hayvanları için bir tas su vermenin mutluluğunu onlara mutlaka yaşatmalıdır. Hayvanlarında insanları bir karşılık beklemeden sevdiklerini unutmamak gerekir.

 

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir