Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda Kıskançlık ile ilgili kompozisyon örneği vermeye çalıştık. Yardımcı olması umuduyla.

İnsanlar sevdiklerini kıskanırlar denilse de kıskançlık duygusu, aslında hiç hoş karşılanmayan bir davranıştır. Hatta psikolojik açıdan bu duygunun tanımı aşırısı kişilik bozukluğu olarak ifade edilmektedir.

Kıskançlık duygusu genel olarak kişinin sahip olamadıklarını başkalarının sahip olduğunu gördüğü zaman bu durumu kaldıramama durumudur. Eğer insan her şeyin kendisinin olmasını istiyorsa Bu olay başkalarının hayatlarına da oldukça zarar verecek bir durumdur ve sosyal yaşamda oldukça büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Başka bir kıskançlık duygusu da sevdiği bir insanı başka bir insandan kıskanmaktır. Buda oldukça gereksiz bir duygudur. Sizin sevdiğiniz kişi de zaten sizinle aynı duyguları paylaşıyorsa onu başka bir insandan kıskanmanız oldukça gereksizdir. Bu her iki insana da zarar verebilir.

Her ne durum da olursa olsun kıskançlık duygusu, güzel bir davranış biçimi değildir. Bu nedenle kişi bu duygusuna hakim olmalı ve istediklerine ulaşmak için biraz daha sabırlı davranıp beklemelidir.

One Response
  1. 29 Mart 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir