Sigaranın Zararları ile İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda sigaranın zararları ile ilgili kompozisyon örneğimize ulaşabilirsiniz. Yardımcı olması umuduyla. Konuyla ilgili yorumlarınız ile birlikte bu örneği daha iyi yerlere getirebiliriz.

Sigaranın sağlığımıza hiçbir şekilde fayda sağlamadığı gibi sağlığımıza oldukça zararı dokunur. Sigaranın bu kadar zararı olduğu bilindiği halde kullanımı günden güne artmaktadır.

Sigaranın ne kadar zararlı olduğu televizyonlarda anlatılır, anne ve babalar çocuklarını sigara kullanmamaları yönünde uyarır ve ayrıca okullarda da öğrencilere bu konu hakkında eğitim verilmesine rağmen dünya genelinde sigara kullananların sayısı gittikçe artar. Sigara en başta akciğer daha sonrada kalp ve damar yollarına oldukça hasar yaratır. Bu tip rahatsızlığa sahip olan insanlar doktora başvurduğu zaman zaten ilk soru sigara kullanıp kullanmadığı genelde de yanıt olumlu oluyor. Ülkemizde de yaygın olarak üretimi yapılan tütünden bir çok insan para kazanıyor. Peki para kazanmak uğruna neden insanların sağlıkları tehdit altına alınıyor ?

Bu alışkanlığa sahip olan insanlar bir an önce sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen bu alışkanlıktan vazgeçip bizim üzerimizde para kazanmak isteyen insanlara da bu imkanı vermemeliyiz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir