Sonbahar ile İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda sonbahar ile ilgili kompozisyon örneğimize ulaşabilirsiniz. Yardımcı olması umuduyla. Konuyla ilgili yorumlarınız ile birlikte bu örneği daha iyi yerlere getirebiliriz.

Sonbahar mevsimi yaz ve kış mevsimi arasında gerçekleşen  mevsimden bir tanesidir. Güz veya hazanda denilebilir. Her yarım kürede farklı farklı zamanlarda yaşanır ve bizim ülkemizde yani kuzey yarım kürede Eylül, Ekim, Kasım aylarını kapsar. 23 Eylülde başlayıp 21 Aralığa kadar devam eder.

Sonbahar aslında bir nevi kış mevsiminin yaklaştığının habercisidir. Sonbaharda havanın gittikçe soğuduğu hissedilir ve insanları kışa hazırlanmaları için uyarır. Ağaçlar o yemyeşil görüntülerini kaybederler. Yaprakları sararır ve yapraklarını dökmeye başlar. Bazı insanlar için bu görüntü eşsiz olmasına rağmen diğer insanlar için iç karartıcıdır. Aynı zamanda bu mevsim aldatıcı bir havaya sahip olduğu için insanların bu sonbahar aylarında kendilerine oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir.

Sonbaharın aldatıcı özellikleri olmasına karşın bu dört mevsimin içinde her yönüyle bolluk özelliğini gösteren mevsimdir. Bütün sebzeler, meyveler ve gıda maddeleri bu mevsimde oldukça olgun ve boldur. Her mevsimin kendine has özellikleri varsa bu mevsiminde özelliği bolluk ve bereket mevsimi olmasıdır.

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir