Umut İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda umut ile ilgili kompozisyon örneğimize ulaşabilirsiniz. Yardımcı olması umuduyla. Konuyla ilgili yorumlarınız ile birlikte bu örneği daha iyi yerlere getirebiliriz.

Umut, insanın zor zamanlarında sığındığı bir dost eli gibidir. İnsanlar umut sayesinde bazen ölümden döner ve yaşamına devam eder. Bir insanın kötü günde sahip olması gereken en önemli şeylerden biriside umududur. Çünkü eğer insan umudunu kaybederse girdiği kara bataklıklardan ne yaparsa yapsın kurtulamaz.

Umut, insan duygusunun en değerlisidir. Umut, insana moral verir, ufkunu açar ve önünü rahat bir şekilde görmesine yardımcı olur. Eğer bir umuda sahip değilsek karanlıklara kalır ve bu halimize üzülmekten başka bir şey yapamayız. İnsan ancak umudunu kaybettiği zaman karamsarlığa kapılır. Hayatında hiçbir şeyin gerçekleştiremeyeceğini ve yolunda gitmeyeceğini düşünür. Bu şekilde düşünmeye devam eden bir insanın günlük hayatında da henüz bir başarıya ulaşmadığı saptanmıştır. Bazen insanlar umutları sayesinde hastalıklardan kurtulur, uzaktaki akrabaları, arkadaşlarına kavuşur, fakir ise zengin bile olabilir. Umut üzerine onlarca şiir, şarkı, kitapta, yazılmıştır.

Umut, insanı her zaman aydınlığa taşıdığından bu duyguya sahip çıkmak gerekir. İnsanların elbet zor zamanları olacaktır. Bu zor zamanlardan umudu sayesinde kurtulmayı başarmalıdır. Ne yapıp edin, siz de umudunuzu kaybetmeyin.

3 Yorum
  1. 8 Aralık 2016
  2. 21 Kasım 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir