Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Kompozisyon

Diş ve ağız sağlığı dikkate alınması gereken çok önemli konulardandır.  İnsanlar genel olarak ağız ve dişleri ile ilgili konularda, herhangi bir problem veya şiddetli ağrılar başladığı zaman doktorlara başvururlar. Oysaki ağız ve diş sağlığı konusu her zaman önemsenmesi ve çeşitli şekillerde önlemler alınması gerekir.

Vücudumuzun sindirim sisteminin başlangıcı ağız kısmıdır. Besin aldığımızda, ağzımız veya dişlerimiz ile ilgili herhangi bir iltihap benzeri bir olumsuzlukta, sindirimin sistemimizi ve tüm vücudumuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Bu yüzden ağız sağlığımıza gereğinden fazla önem göstermeli, periyodik olarak kontrollere gidip bir problem olup olmadığını öğrenmeliyiz. Aynı zamanda insanların diş sağlığını koruma konusuna odaklanmak gerekirse, diş fırçalamanın Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlayıp fırçalama oranını artırmak önemlidir.

Diş sağlığı ve ağız sağlığı konusunda bir insan ne kadar bilinçli olursa, kendi sağlığı için de o kadar bilinçli önlemler alır ve kendini olumsuz çevresel etkilere karşı koruyabilir.

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir