Umut İle İlgili Kompozisyon

Umut, insanın zor zamanlarında sığındığı bir dost eli gibidir. İnsanlar umut sayesinde bazen ölümden döner ve yaşamına devam eder. Bir insanın kötü günde sahip olması gereken en önemli şeylerden biriside umududur. Çünkü eğer insan umudunu kaybederse girdiği karabataklıklardan ne yaparsa yapsın kurtulamaz.

Umut, insan duygusunun en değerlisidir. Umut, insana moral verir, ufkunu açar ve önünü rahat bir şekilde görmesine yardımcı olur. Eğer bir umuda sahip değilsek karanlıklara kalır ve bu halimize üzülmekten başka bir şey yapamayız. İnsan ancak umudunu kaybettiği zaman karamsarlığa kapılır. Hayatında hiçbir şeyin gerçekleştiremeyeceğini ve yolunda gitmeyeceğini düşünür. Bu şekilde düşünmeye devam eden bir insanın günlük hayatında da henüz bir başarıya ulaşmadığı saptanmıştır.

Umut, insanı her zaman aydınlığa taşıdığından bu duyguya sahip çıkmak gerekir. İnsanların elbet zor zamanları olacaktır. Bu zor zamanlardan umudu sayesinde kurtulmayı başarmalıdır. Ne yapıp edin, siz de umudunuzu kaybetmeyin.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir