Kitapsız Yaşamak Kör Sağır Dilsiz Yaşamaktır İle İlgili Komposizyon

Kitapsız bir hayata devam etmek elbette mümkündür fakat bu şekilde devam eden bir yaşamdan zevk almak zorlaşır ve etrafımızda olup bitenden olaylardan habersiz bir şekilde yaşarız.

Kişinin bu yaşantısında çok önemli bir yere sahip olan kitaplar ile kültür seviyemizi gitgide arttırıyoruz. Bunun dışında eğitim ve öğretim yaşamımızda da kitaplardan yardım alıyoruz. Daha okul hayatımızın ilk yıllarında okuma ve yazmayı öğrendikten sonra kitap, gazete ile okuma becerimizi ilerletiriz. Kitaplar yaşamımızın ilk yıllarından itibaren hayat boyu bize yol gösterip yardımcı olacaktır. Kitap okuma konusunda ailemizde oldukça önemlidir. Kitap okumayı okulda öğreniriz fakat ailemizde kitap okuma alışkanlığı olmadığı taktirde bizde onlardan etkilenip kitap okumamaya başlarız.  alışkanlığı huyunu okulda ediniriz ve ailede geliştiririz. Bu konuda ailelerimiz bizlere iyi bir örnek teşkil etmeli ve bizleri kitap okumaya teşvik etmelidir.

Kitabın olmadığı bir yaşam düşünülemez. Dünyada yaşanan olaylardan haberi olmadan hayatına bu şekilde devam eden bir toplum gelişir ve milletler cahilliğe tutsak olur. Bunun gibi durumlara sebebiyet vermemek için kitap okuma alışkanlığı kazanmalı ve kitap okumanın önemini çevremizdekilere aktarmalıyız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir