Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

Mutluluk kişinin gözlerinin içinin gülmesi, kalbinin bir kuş gibi kanat çırpmasıdır. Bu duygu insanın sahip olduğu duyguların en güzelidir. Mutlu olan insan hislerini herkesle paylaşmak, içinden geçenleri herkese haykırmak ister. Mutlu olduğumuz zamanlarda bunu paylaşmak önemlidir. Çünkü bu mutluluğumuzu çevremizdekilere de pozitif bir şekilde yansıtırız.

Bazen çok istediğimiz bir şeyin gerçekleşmesi, bazen hayatta başarıyı yakalamak, bazen hasretimizin dinmesi biz insanların mutlu olması için yeterlidir. Önemli olan her zaman bardağın dolu tarafından bakarak mutluluğu yakalayabilmeyi bilmektir. Hayat felsefelerini mutlu olmak üzerine kurmuş olan bireyler tüm olaylarda mutlu olacak bir taraf mutlaka bulurlar. İnsan her durumda olaylara iyi tarafından bakarsa mutluluğu hayatına davet eder ve mutluluk hiçbir daveti geri çevirmez.

Bizi en çok sevenler, gerçek dostlarımız ve ailemiz bizim mutluluğumuz karşısında kendileri de mutlu olacaktır. Mutluluk böylece çoğalacak kocaman bir dalga olarak tüm dünyayı saracaktır. Mutluluk duyguların en güzelidir, bu güzelliği yakaladığımızda onu kaybetmeden çoğaltmaya çalışmak gerekir.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir