Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz Kompozisyon

Genellikle tüm insanların isteği savaşın olmadığı barış içerisinde ve huzur dolu bir dünyada yaşamaktır. Eğer dünyada savaş kavramı olmazsa insanlar huzur içinde, acı çekip üzülmedikleri bir ortamda yaşayabileceklerdir.

İşte bende böyle tüm insanların barış ve huzur dolu, birbirlerine saygılı ve hoşgörülü davranılan bir dünyada yaşamak isterdim. Ayrıca insanların sürekli yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduğu bir toplumda da yaşamak isterdim. Çünkü böyle insanların bulunduğu yerlerde küçükler büyüklerine saygılı ve büyükler de küçüklere sevgi dolu bir yaklaşalım sergilerler ve bu sayede aralarında da hiç bir sorun ortaya çıkmaz. Sürekli dayanışma içinde olup yardımlaşırlar. Aslında insanlar arasında ki bu ilişkiler huzurlu ve güvenli bir dünyanın da göstergesidir. İnsanların doğayla iç içe ve doğayla barışık, hayvanların korunduğu, onlara değer verildiği ve onlara zulüm edilmeyen bir dünyada da yaşamak isterdim. Son olarak da çevremdeki  arkadaş ve dostlarımla güvenle temiz bir hava soluyabileceğim bir ortamda yaşamak isterdim.

Fakat şuan da yaşadığımız dünya benim yaşamak istediğim bir dünya değil. Savaşların olmadığı, insanların daha anlayışlı ve sevgi dolu oldukları ve doğaya değer verilen bir dünya yaratalım.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir