19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon Örneği

Her sene 19 Mayıs günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanır. Atatürk ülkemizde kutlanan bu günü gençlerimize hediye etmiştir. Bir milletin ileri seviyelere kadar ulaşabilmesi için dinamik ve sağlıklı beyinlere sahip olan gençlere ihtiyacı vardır. Atatürk gençlere duyduğu bu inançtan dolayı ülkeyi onlara emanet etmiştir. Bu düşünce her açıdan çağdaş ve aydınlıkçıdır.

Atatürk gençliğe her zaman çok büyük bir önem vermiş, sahip oldukları enerjiye güvenmiş ve her zaman onların büyük ideallere sahip olmalarını istemiştir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe Hitabesinde bugünleri görmüş ve ona göre konuşmuştur. İleri görüşlülüğü sayesinde gençlerimizin günümüzde ne kadar büyük rol oynayacağını o günlerden görmüştür.

Ülkenin içinde bulunduğu kötü durumlardan kurtulması açısından gençler tek çaredir. Onlara bu konuda büyük görevler düşmektedir. Gençler bu nedenden ötürü Atamızın onlara bıraktığı mirasını yerine getirmeli, çok çalışmalı ve ülkesi için faydalı birer birey olmalıdır. Ancak bu sayede aydınlık yarınlara ulaşabiliriz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir