Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon

Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon

Ağaçlar dünyamızın oksijen kaynaklarıdır. Ağaçlar endüstriyel alanda da kullanılmakta ve geniş çapta insanlara hizmet vermektedir. Bunun dışında ağaçlar çevremizi güzelleştiren varlıklardır. Aynı zamanda ağaçlar sayesinde doğada yaşayan birçok canlı da kendilerine yaşama alanı bulmuş olur. Bu yüzden ağaçlar dünyamız için oldukça önem taşır.
Her yıl insanlara ve diğer canlılara bu kadar yararı dokunan ağaçların binlercesi yok olmaktadır. Doğaya ve bizlere ağaçların kesilmesi oldukça zarar verir. Bu ağaç katli son bulmadığı sürece dünyada canlı hayatı da tehlike altında olacaktır. Ağaçları kesmek yerine çevreyi daha çok ağaçlandırmalı ve doğa geri kazanılmalıdır. Sanayi alanında kullanılması gereken ağaçlar için ise yine bu alanda kullanılacak ağaçlar dikilmesi koşuluyla kesim işlemi yapılmalıdır. Bir gelinin nasıl ki duvağı olmadan eksik sayılıyorsa ağaçsız bir dünya da o şekilde eksik olur. Çünkü ağaçlar dünyamız için oldukça önemlidir.


Bu varlıklarımızı korumalı ve onları kesmemeliyiz. İnsanlar da ağaçlar ve doğanın korunması konusunda bilinçlendirilip eğitilmelidir. Ağaçsız bir dünya adeta çöle döneceği ve de canlı yaşamını da mümkün kılmayacağı unutulmamalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir