İlkbahar Mevsimi Hakkında Kompozisyon

Kış mevsimi bitip yaz mevsimi yaşanmadan geçen süre zarfında ilkbahar mevsimi yaşanmaktadır. Kış mevsiminin etkileri baharın gelmesiyle birlikte zaman geçtikte azalır. Havalar ısınmaya başlayıp bu sayede de ölü toprak uyanır ve çiçekler açar. Aynı zamanda güneşin içimizi ısıttığını oldukça hissederiz.

İlkbahar mevsimi gelince havalar ısınır ve havaların ısınmasıyla da doğa canlanır, insanlar daha hareketli, daha canlı ve daha kıpır kıpır olurlar. İnsanlar kış mevsiminin yarattığı soğuk hava nedeniyle vakitlerini daha çok kapalı mekanlarda geçiriyorlardı. Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte aynı zamanda insanlar sokaklara, parklara yani doğaya çıkmaya başladılar. Bu mevsimde aileler tatil günlerinde piknikler yapar, çocuklar rahatlıkla üşümeden sokaklarda oynayabilir. Bahar mevsimi hem insanlara hem doğaya hayat verir. Bu yüzden bahar mevsimi en güzel mevsim olarak bilinir.

Bahar mevsimi aynı zamanda bizlere yaz mevsiminin de habercisidir. Bu güzel bahar mevsiminin ardından gelecek olan yaz mevsimi de bahar kadar içimizi ısıtacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir