Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur Kompozisyon

Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur Kompozisyon

İnsan yapısı gereğince çeşitli duygu değişimleri yaşayabilmektedir. Bu duygu değişimleri kimi zaman olumlu yönde iken kimi zaman da olumsuz yöndedir. Her insanın yaşayabileceği bir duygu olan öfke, olumsuz duygulardan birisidir. Öfkenin ne o insana ne de karşısındaki veya çevresindeki kişilere hiçbir faydası dokunmaz.

İnsan öfkelenebilir ancak bu öfkesini kontrol etmek de onun elinde olan bir şeydir. Öfkesini kontrol altına alabilen insan çevresindekilere zarar vermez. İnsan öfkelendiği zaman kendi iradesini kaybedebilir ve mantık dışı hareketler sergiler. Bu hareketlerinden daha sonradan pişman olsa da o anda bunları düşünemez. Bu gibi durumlarda kişinin biraz daha sabırlı olması beklenir. Böylelikle o anlık öfkesini bastırarak kendisine ve çevresine zarar vermemiş olur. Öfkenin kimseye bir faydasının dokunmadığını herkes bilir ancak bazı insanlar bunu bildikleri halde öfkelerine hakim olmak yerine inatla onlar ile birlikte hareket ederler.

Öfkeyle kalkan zararla oturur sözü çok yerinde ve doğru bir sözdür. Öfkenin hiç kimseye bir yararı dokunmaz. Öfke kontrolü insanların hayatlarında önemli değişimlere yol açarak onlara daha iyi bir yaşama imkanı sunmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir