Sabanın Tutağına Yapışan El Aç Kalmaz Kompozisyon

Sabanın Tutağına Yapışan El Aç Kalmaz Kompozisyon

Dünya üzerinde çalışan insanların çoğu şehir merkezlerinde yaşamaktadır. Diğer çalışan kesim ise genelde köylerde ve kırsal bölgelerde yaşamaktadır. Kırsal kesimde yaşayan insanların büyük çoğunluğu toprakla ve çiftçilikle uğraşırlar. Bu işçilerin tek geçim kaynakları, üzerinde çeşitli sebze ve meyveler yetiştirdikleri topraklarıdır.

Çiftçiler ekip biçtikleri bu topraklar sayesinde geçimlerini sağlarlar. Topraklarında ektikleri ürünler çok uzun yolculuklar sonucunda bizim soframıza kadar gelmektedir. Sofralarımızda yediğimiz bu ürünlerin her birisinin üzerinde o çiftçilerin emekleri vardır. Çiftçiler o ürünleri yetiştirmek için bin bir türlü zahmete girer ve en iyi mahsulü elde edebilmek için itina ile çalışırlar. Sabanın tutağına yapışan el o çiftçinin elidir. O çiftçi yetiştirdiği ürünleri satamasa bile kendisi tüketir ve yine karnını doyurmuş olur.

Sabanın tutağına yapışan el aç kalmaz sözünden anladığımız tam olarak şudur; kendi işini yapabilen çiftçi kendi ürününü elde eder ve o ürünü satarak para kazanır. Bu ürünü satamasa bile ürün kendisine kalır ve o mahsulü kendisi tüketir. Böylelikle asla aç kalmış olmaz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir