Zamanı İyi Değerlendirmek İle İlgili Kompozisyon

Zaman çok uzun bir kavramdır. Yaptığımız işler arasında geçen süreye zaman denir. Zaman kavramı saniye, dakika, saat gibi kelimelerle ifade edilmeye çalışılsa da aslında zaman soyut bir kavramdır. Hepimiz yaşadığımız süre zarfı boyunca zamana karşı mücadele ederiz.

Her insan yaşlanmamak ister zamanın geçmemesini ister. Ama ne yaparsak yapalım zamanın geçmesine hiçbir şekilde engel olmayız. Geçmiş olan zamanı geri getiremeyeceğimiz için zamanımızı iyi değerlendirmemiz gerekmektedir. Boşa geçirdiğimiz her bir dakika bile insan için çok büyük bir kayıptır. Bu nedenle yaşamımızda geçen her anımızı etkili şekilde değerlendirmeli, yapmamız gereken işleri zamanında yerine getirmeliyiz.  Çünkü bu zaman geçip gittiğinde onu geri getirebilmek mümkün değildir.

Sonradan pişman olmamak için her anımızın kıymetini bilerek zamanımızı planlı şekilde değerlendirmeliyiz. Unutmamak gerekir ki zaman sorumluluklarımızı yerine getirmek için ihtiyaç duyduğumuz en önemli şeydir. Sonradan pişman olmamak için zamanımızı etkili geçirmeliyiz.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir