Atatürk İle İlgili Kompozisyon

Türk milletinin kaderini değiştirmiş olan Atatürk bizim başımıza gelen çok büyük bir liderdir. Atamızın yaptığı devrimler ve savaşlar Türk milletinin tarihine adeta yön vermiş ve milletimizi aydınlık yarınlara taşımıştır.

Atatürk aklımıza geldiği zaman onu hep medeniyet, aydınlık, bilim ve ileri görüşlülük gelir. Atamız sadece ülkemizin değil dünyanın da en önemli liderleri arasındadır. Birçok yabancı devlet adamı tarafından da onun başarıları takdir ve kabul edilmiştir. Eğer bugünlerde bu topraklarda rahat ve huzurlu bir şekilde yaşıyorsak Atatürk sayesindedir. O olmasaydı bu vatan bugün elimizde olmayabilirdi. Vatanımızın toprakları, düşman işgalinden kurtulup Türkiye Cumhuriyeti kurulduysa bunda en büyük pay Mustafa Kemal Atatürk’e aittir.

Atatürk bu ülkenin cumhuriyetçi ve medeni olması için elinden geleni yapmıştır. Medeni olamayan, ulusumuzu geri götüren her şeyi yok sayarak birçok devrime imzasını atmıştır. Yaptığı inkılaplar sayesinde ulusumuzu çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmayı amaçlamıştır. Bize düşen görevlerde bu inkılaplara sahip çıkarak yolumuzu onlar ile aydınlatmak ve Atamızın çizdiği yoldan ilerlemektir.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir