Kış Mevsimi ile İlgili Kompozisyon

Mevsimlerden en zor olan mevsim hangisidir diye sorulduğunda şüphesiz ki akla ilk gelen mevsim kış mevsimidir. Çünkü direk akla soğuk, kar, yağmur, fırtına gelir. Bu kadar zorluk olmasına ve bu zorluklar insanlara sevimsiz gelmesine rağmen aslında kış mevsiminin zorlukları olduğu kadar güzellikleri de vardır.

Yaz gelince insanlar tatil yapabilmek için farklı farklı yerlere giden insanlar kış mevsimi gelir gelmez evlerine geri dönüş yaparlar. Buda aslında kış mevsiminin aslında ne kadar sıcak bir mevsim olduğunun göstergesidir. Çünkü bu sayede insanlar bir araya gelirler ve genellikle evlerinde zaman geçirmeye başlarlar. Şuan günümüzde çokça rastlamasak da kışın evde yanan sıcacık soba ve onun üzerinde pişen kestaneler kış mevsiminin en belirgin güzelliklerinden biridir. Aynı zamanda çocukların kış mevsimi gelince yapmaktan zevk aldıkları kardan adamlar ve kar topu savaşları kış mevsiminin diğer güzelliklerinden biridir.

Ayrıca kış mevsimi gelince sokaklarda kalan insanları ve hayvanları da unutmamak gerekir. Onlara yardım eli uzatmalı ve imkanlarımız doğrultusunda elimizden gelen sıcak ortamları sağlamalıyız. İşte bu nedenden ötürü kış mevsimi sadece  kötüyü anımsatmıyor. Kış mevsiminin kolaylıkla paylaşma mevsimi ve duyguların sıcak olduğu bir mevsim olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir