Suyun Önemi İle İlgili Kompozisyon

Suyun Önemi İle İlgili Kompozisyon

Su, sadece insanlar için değil gezegendeki bütün canlılar için en önemli yaşam kaynağıdır. Dünya üzerinde suyun olmaması demek tüm canlılar alemi yaşamının sona ereceği anlamına gelir. Bu sebepten dolayı suyun önemi tüm dünya için oldukça fazladır.

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre gelecekte suyun fiyatının petrolden daha fazla olması beklenmektedir. Hal böyleyken insanlar suya değer vermemekte ve suyu gereksizce kullanmaktadırlar. İnsanların bu bilinçsiz hareketi sonucunda sadece kendileri değil aynı zamanda diğer canlılar da zarar görmektedirler. Elimizde bulunan su kaynaklarını olabildiğince dikkatli kullanmalı ve temiz tutmalıyız. Son zamanlarda artan kuraklık her şeyi açıkça göstermektedir. Küresel ısınmanın sonucu olarak oluşan kuraklık şimdiden bazı dünya ülkelerini tehdit etmeye başlamıştır. Her ne kadar dünyanın dörtte üçü sulardan oluşsa da ne yazık ki bu suların çok az bir miktarı içme suyu olarak kullanılabilmektedir.

Her insan susuz yaşamanın mümkün olmadığını bilir. Ancak bunu bildiği halde kendi elleriyle litrelerce suyu kirletip boşa israf etmektedir. Bu yüzden insanlar bu konuda  bilinçlendirilmelidir. İnsanlar ne zamanki susuz kaldıklarını farkederlerse işte o zaman suyun önemini daha iyi anlayacaklardır. Ancak o zaman iş işten çoktan geçmiş olacak.

One Response
  1. 7 Şubat 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir