İyilik Yap İyilik Bul Konulu Kompozisyon

İnsanlar birbirlerine karşı her zaman iyilikle yaklaşmalı ve saygılı olmalıdır. Çünkü insanlar kendilerine iyi davranılmasını isterler ve zaten bu durumu da hak ederler. İnsan ilişkileri de bu beklentiler içerisinde sürdürülür.

İnsanlar her zaman karşılıklı duygular içerisindedirler. İnsanlar birbirlerine nasıl davranırlarsa, aynadaki yansıma özelliği gibi kendilerine de o şekilde davranılmasını isterler. Eğer bir insan karşısındaki kişilere kötülük yapan biri ise hayattan ve diğer insanlardan da hep kötülük görecektir. Zor durumda kalmış bir insana yardım eden bir kişi, kendisi de zor bir durumla karşılaştığı zaman beklemediği bir yerden yardım alabilir. Yani her yaptığımız iyilik veya kötülük bize bir şekilde geri dönüş yapacaktır.

Pozitif bir yaklaşıma sahip olan birinin davranışları ve pozitif hali de diğer insanlara da bulaşarak pozitiflik yayılacaktır. Örneğin düşünüldüğü zaman bir insan karşımızda gülümsediği zaman bizde ona uyarız ve ona karşılık vererek gülümseriz. Kısacası birine iyi bir şekilde yaklaşır ve güler yüzlü olursak karşımızdaki insanda davranışlarımıza karşılık verecek ve huzur dolu bir hayat içinde yaşamımızı sürdürmüş olacağız. Bu hayatta birbirine iyi davranan, desteğini esirgemeyen ve yardım eden insanlara ihtiyaç vardır. Bu yüzden de insanlara ne kadar iyilik yaparsak karşımızda ki insandan da o kadar iyilik görürüz.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir