Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Konulu Kompozisyon

Her durumda ve her şekilde insanlar sürekli değişebilecek özellikler taşırlar. Bu yüzdende etkileşime oldukları ve birlikte yaşadıkları insanlarla rahatlıkla benzer özellikler göstermeye başlarlar.

İlk başta bu insanların huyları birbirine benzemezler. Fakat zaman geçtikte ve aynı ortamda devamlı bulundukça huyları da birbirine benzemeye başlar. Düşünecek olursak arkadaşlık ettiğimiz insanlarla genellikle huylarımız birbirine benzer. Arkadaş olmamızın büyük bir nedeni de elbette ki budur. Tabi ki bunlar dışında farklı huylarımız da olabilir. Bu birbirinden değişik huylarımız arkadaş olduğumuz vakit birbirini etkileyerek iki kişi tamamen aynı özellikleri göstermeye başlarlar. Örneğin kötü alışkanlıkları olan bir insan, gayet iyi, düzgün bir insan ile arkadaşlık yapmaya başladığın zaman kısa bir süre sonra iyi ve düzgün olan insan kötü alışkanlıkları olan arkadaşına benzeyip o da aynı şekilde huyları değişip kötüye yönelir hale gelecektir.

Zamanımızı birlikte geçirdiğimiz insanlarla etkileşimimiz oldukça fazladır ve bu yüzden arkadaşlık yaptığımız kişileri çok iyi seçmemiz gerekmektedir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir