Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon Örnek

İnsanlar bazı durumlarda yalnızlık isterler bazen de yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. İşte bu farklılığın nedeni insanların yaşayış biçimleri ile ilgilidir.

İnsanlar bazen huzur bulabilmek için yalnız kalmayı tercih ederler. Fakat her zaman bu durumda da kalmak üzücü olabilir. İnsanlar yalnız kaldıklarında kendilerini dinleme fırsatı bulurlar. Yalnızlık insanlara bilmediği şeyler öğretir aslında. Arkadaşlarına veya diğer insanlara ihtiyaç duyduğunu hatırlatır. Sosyal bir canlı olduğumuzdan dolayı toplumdan bağımsız bir yaşam sürmemiz beklenemez. Toplum ve insan bir bütündür ve birbirlerine ihtiyaçları vardır. İnsan mutluluğunu mutsuzluğunu paylaşma isteği duyar ve bu yüzden yalnız kalmak istemez. Bunun aksine de yalnız kalmak isteyen insanlar kendilerini bulmak, kendilerini dinlemek için bunu isterler. Çünkü en iyi şeyin yalnız kalmak olduğunu düşünürler. Ama insanların bu yalnızlık istekleri pekte uzun sürmez. Çünkü insan bir süre sonra bundan da sıkılır.

Yalnızlıkların en çekilmezi ise insanın sevdiği kişiden ayrı kaldığı zamandır. Yalnızlığını sevdiği insanın artık olmadığını bilerek yaşamanın verdiği bu büyük acıyla yaşar. Yalnızlık aslında anlatılanlar kadar kolay yaşanmaz. O yüzden beklide en doğru söz yalnızların halinden ancak yalnızların anlamasıdır.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir