Bayram Konulu Kompozisyon Örnek

Ülkemizin önemli değerlerinden biri bayramlarda çoğunlukla neşeli bir hava vardır. Bayramlarımız resmi ve dini bayram olarak 2 ye ayrılır.

Devlet ile alakalı önemli günlerin kutlanıldığı bayramlar resmi bayramlar olarak adlandırılır. Bu bayramlar devlet tarafından organize edilen törenlerle kutlanır. Okullarda ve diğer devlet kuruluşlarında resmi bayramlar törenler ile kutlanır ve o günün önemini anlatmak için konuşmalar yapılır. Bu törenler sayesinde milli birliğimiz ve kuvvetimiz daha da güçlü hale gelir.İslam dininin yerine getirilmesini emrettiği bayramlar da dini bayram olarak adlandırılır. Bu bayramlar Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramıdır. Bu bayramlarda ise İslam dininin bizlere önerdiği hayırlar yapılır, fakirler sevindirilir, büyükler ziyaret edilir aynı zamanda da küs olan insanlar bayram vesilesi ile barışlar. Milletin birlik ve beraberliğini sağlayabilmek için dini bayramlara da ihtiyaç vardır. Bu iki bayramın ortak özelliği beklide budur.

Resmi bayramlar olsun dini bayramlar olsun ülkemizde büyük sevinçle karşılanır ve insanlarda bu bayramları büyük bir coşku ile karşılarlar. Bayramlar küsler barıştığı gibi insanları da bir araya toplayan değerlerimizdir. Bu sebepten ötürü bayramlara katılım sağlamalı ve bayramların olması gerektiği biçimde yaşamalıyız.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir