23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Türk tarihi ve Türk milleti için büyük bir öneme sahip olan Kurtuluş Savaşı, maddi ve manevi yönden çokça kayıplar vererek sonunda Türk milletinin zafer kazanmış ve topraklarımız düşman işgalinden tam anlamıyla kurtardığımız savaştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması Türk milleti bu zor dönemlerden geçerken büyük bir umut olmuştur. Bu büyük meclis 23 Nisan günü açılmış ve Mustafa Kemal Atatürk meclisimizin bu açılış gününü çocuklara hediye etmiştir. 23 Nisan gününü Atamız çocuklara hediye ettiği için o günden beri her yıl  ülkemizde 23 Nisan çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır.

Bunun dışında 23 Nisan günü uzun zamandan beri ülkemizde sadece çocuklar için değil tüm dünya çocukları için bayram sayılmış ve kutlanmıştır. Her yıl 23 Nisan günü dil, din ve ırk ayrımı yapmaksızın dünya üzerindeki bütün çocuklar bir araya gelerek hep beraber kutlarlar. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel ve anlamlı günün devamlılığını sağlamak için şimdiki ve gelecek nesillerdeki çocuklarımız görev edinmelidir.

 

 

 

 

2 Yorum
  1. 24 Şubat 2015
  2. 24 Şubat 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir