Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Tüm insanlar elbet bir gün yaptıklarının karşılığını alacaktır. Hayatta yaşanan şeyler hiçbir zaman tesadüf değildir. Hayatta da tıpkı masallarda olduğu gibi kötüler cezalandırılır ve iyiler yaptığı iyiliğin karşılığını mutlaka alırlar.

Örnek verecek olursak sınavları için çok çalışan bir öğrenci, derslerinde ve sınavlarında başarılı olmak adına bütün gün emek vermekte ve ders çalışmaktadır. Arkadaşları güzel havalarda dışarıda oyun oynarken o öğrenci evde ders çalışmak ile meşguldür. Fakat tüm bu çalışmalarının sonunda da emeğinin karşılığını bazen fazlasıyla alır. Çalışıp sınavlarında başarılı olan öğrenciler hem ailesinin hem de öğretmenlerinin takdirini kazanır ve geleceği için şimdiden olumlu adımlar atmış olur.

İşte “Ne ekersen onu biçersin” sözü bu noktada bizlere çok şey anlatır. Yaptığımız iyiliklerin ve başarıya ulaşmak için çektiğimiz sıkıntıların hiç biri boş değildir. Elbet bir karşılığı olacaktır. Aynı şekilde kötülüğünde bizlere geri dönüşü olacaktır. O yüzden yaptığımız her şeyin ilerisini düşünerek hareket etmeli ve bir karşılığı olduğunu bilmeliyiz.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir