Yaz Mevsiminin Gelişi İle İlgili Kompozisyon

Başta öğrenciler olmak üzere birçok insan yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte tatil havasına girerler. Daha ilkbaharın gelmesiyle birlikte tüm insanlar yazın gelmesini iple çekiyorlar. Hava ısınmaya başladıkça yazın yaklaştığını hissetmeye başlıyoruz.

Havalar ısınacağı için yazın seyahat etmek kış ayına göre daha kolaydır. Yaz geldiği zaman öğrenciler 3 ay süreli uzun bir tatile girerler. Okullar yazın tatil olduğundan dolayı öğrenciler bu 3 aylık süre boyunca akrabaları ve arkadaşları ile bol bol vakit geçirmeli ve aynı zamanda kendilerini geliştirmeyi de ihmal etmemelidirler. Bu süre zarfı boyunca kişisel gelişim için kitap okumak öğrencilere oldukça yarar sağlayacaktır. Tatil planı yapmak için maddi durumları çok iyi olmayan öğrenciler de bir işte çalışarak para biriktirebilir ve okul başlayınca rahat edebilir.

Bu nedenlerden ötürü yaz tatili herkesin, özellikle de öğrencilerin bitmesini istemedikleri bir dönemdir. Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu için bu tatilinde bir sonu vardır. 3 aylık süre geçtikten sonra herkes okuluna geri döner ve derslerine konsantre olmaya başlar.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir