İnsan Sevgisi Konulu Kompozisyon

İnsanlar dünya üzerindeki en üstün canlılardır. Buna da zeki olmalarından dolayı erişmişlerdir. Düşünme ve hayal kurma yeteneği insanları diğer canlılardan ayıran en önemli farklardan biridir. Hayattaki diğer canlılarında elbet bir düşünme yetisi var. Fakat insanlar kadar değil elbet.

İnsanlarla diğer canlıları ayıran diğer bir özellik ise sevgidir. İnsanların ırkları, dinleri ve dilleri farklı olsa bile sevgileri ortaktır. İnsanlar doğdukları an annelerine olan sevgisiyle dünyaya gelirler. Sevgi insanın doğasında var olan bir duygudur. Eğer bir toplumun fertleri birbirlerini sevmiyorlarsa o toplumun ve toplumda yaşayan insanların sosyal anlamda gelişebilmesi ve dayanışma içinde olması beklenilen bir durum olmaz. İnsanlarda bulunması gereken en önemli özelliklerden birisi insan sevgisidir. Eğer bir insan bu duyguya sahip ise o insandan hiç kimseye kötülük gelmez.

İnsan sevgisi tüm insanları eşit olarak görüp onları hoşgörülü olarak kabullenmek demektir. Bu sevgi sayesinde toplum ve bu toplumdaki insanlar yücelir aynı zamanda da aralarında ki bağ kuvvetlenmesini sağlar.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir