Zamanlama Ne Demek

Bir insanın günlük hayatında yapması gereken işlerin düzenli şekilde yürüyebilmesi için zamanlama kavramı büyük önem taşımaktadır. Peki, zamanlama ne demektir?

Zaman her insan için çok önemli bir özelliğe sahiptir. Çünkü zaman telafisi mümkün olmayan, elden kaçırıldığında bir daha ger getirilemeyen bir kavramdır. Zamanlama, bir işin gerçekleştirilebilmesi için o işin yapılacağı zamanı belirlemek anlamına gelmektedir. Bir işin verimli şekilde yapılmasında en uygun olan zamanı belirlemeye zamanlama adı verilmektedir.

Zamanlama bir nevi zamanı yönlendirmek, hangi zamanda ne yapılacağını belirlemek anlamına gelmektedir. Bir insan zamanını kontrol edebildiğinde zamanlama yapmış duruma gelmektedir. İnsanların hayatta başarılı olabilmeleri, yaptıkları işleri zamanında bitirebilmeleri için zamanlama özelliğine sahip olmaları gerekmektedir. Aksi halde işler zamanında yetişmeyecek ve kişi istediği başarıyı yakalayamayacaktır.

Bir insan bir iş için uygun olan zamanı kaçırdığında o işin olumlu olarak sonuçlanması mümkün olmayacak ya da o iş bitirildiğinde iş işten geçmiş olacaktır. Bu sebeple insan hayatında zamanlama büyük öneme sahiptir.

Zamanlamaya Dikkat Edilmesi Kişilerin Yaşamını Nasıl Etkiler Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir