İnsanlara Balık Vermeyin Balık Tutmayı Öğretin Kompozisyon

Dilimizde eğitim ile ilgili birçok söz bulunmaktadır. Bu sözlerden bir tanesi de insanlara balık vermeyin onlara balık tutmayı öğretin sözüdür. Aşağıda bu söz ile ilgili kompozisyon çalışmamızı bulabilirsiniz.

Bir insan hayatta pek çok şeyi öğrenir fakat yine de insanların bildikleri şeyler sınırlıdır. Çünkü insan ne kadar öğrenirse öğrensin hayatta bilmediği şeyler de olacaktır.

Bir insan bilmediği konularda başkalarının bilgisine ve yardımına başvurmaktadır. Bir insan bizden herhangi bir konuda bir yardım istediğinde, biz o şeyin nasıl yapılacağını biliyorsak bu işin yapılışını ona da öğretmeliyiz. Çünkü bir insana hazır olarak hizmet sunmaktansa o kişiye işin yapılışını öğretmek çok daha iyidir. İnsan bu sayede aynı şeye tekrardan ihtiyaç duyduğunda kendi işini kendisi görebilecektir.

Atalarımız bu konu ile ilgili olarak bir insana balık vermek yerine ona balık tutmayı öğretin sözünü söylemişlerdir. Böylece insanlar bilmedikleri konular hakkında da bilgi sahibi olarak kendilerini geliştirebileceklerdir.

İnsanlara Balık Vereceğinize Balık Tutmayı Öğretin Ne Demektir Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir