Bir Kişinin Özgürlüğü Başkasının Özgürlüğünün Başladığı Yerde Biter Kompozisyon

Özgürlük, insanların doğuştan getirdiği haklarının başında gelmektedir. Dünyada özgürlük ile ilgili sözler sık sık dile getirilmiştir. Bu sözlerden bir tanesi de Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter sözüdür. Bu sözün anlamı ve bununla ilgili kompozisyon örneğimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Özgürlük, bir kişinin yapmak istediklerini engellemeden istediği şekilde gerçekleştirebilmesi anlamına gelmektedir. Ancak hayatta her şeyin olduğu gibi özgürlüğün de bir sınırı bulunmaktadır.

Bir insan öğür olmaya çalışılırken başkalarının haklarını gasp ediyor ve onlara zarar veriyorsa burada özgürlük sona erecektir. Bu sebeple insan yapmak istedikleri şeylerde ölçülü olmalı ve davranışları ile başkalarının özgürlüğüne haklarına arar vermemelidir.

Bir insanın doğuştan getirdiği hakların başında özgürce hareket edebilmek gelse de bu harekete kesinlikle diğer insanlara arar vermemelidir. Toplumda bu amaçla birtakım kurallar belirlenmiştir. Bu sebeple her vatandaş kurallar çerçevesinde hareket etmeli ve başkalarının özgürlüğünü sınırlandırmamalıdır.

Bir Kişinin Özgürlüğü Başkasının Özgürlüğünün Başladığı Yerde Biter Sözünden Ne Anlıyorsunuz Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir