Bayrağın Önemi

Her ülkenin kendine ait bir bayrağı bulunmaktadır ve bu bayrağın önemi o ülke için çok büyüktür. Bir toplumda yaşayan herkes ülkesine ait olan bayrağa saygı göstermek ve bayrağı sevmek zorundadır.

Bayraklar ülkenin bağımsızlık sembolleridir. Bir ülke diğer devletlere bağımlı değilse, kendi topraklarında kendisi söz sahibi ise o devletin barağı gökyüzünde dalgalanmaya devam edecektir. Yüzyıllar boyunca savaşlarda başkalarından alınan yerlere buraları fetheden kişiler kendi bayraklarını dikmişler ve o bölgede kendi hâkimiyetlerini ilan etmişlerdir. Bayraklara saygı, o ülkenin bağımsızlığına ve varlığına saygı göstermek anlamına gelmektedir.

Her insan öncelikle kendi bayrağına, ardından da diğer ülkelerin bayraklarına saygı göstermek orundadır. Çünkü her milletin kendine özgü bir bağımsızlık hikâyesi vardır ve bu hikayeler genellikle ataların vatan uğruna döktükleri kanlar ile yazılmıştır. Bayrağa saygı aynı zamanda bu ülke için canlarını seve seve feda etmiş olan atalara da saygı anlamına gelmektedir.

Bayrağa Neden Saygı Duymalıyız Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir