Bilgisayarın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Bilgisayarın hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişikler oldukça fazladır. Her geçen gün bilgisayarın hayatımızdaki yeri de buna bağlı olarak artmaktadır.

Bilgisayar kullanımı günümüzde her geçen gün biraz daha yaygınlaşmakta ve artmaktadır. Eskiden insan gücü kullanılarak yapılan birçok iş günümüzde bilgisayar sayesinde tek bir tuşa basılarak çözümlenebilmektedir. Özellikle internet kullanımın da yaygınlaşması ile birlikte insanlar artık hem bilgiye daha kolay ulaşabilmekte hem de uzaktaki yakınları ile çok daha kolay şekilde haberleşebilmektedir.

Eskiden sadece devlet dairelerinde ve bazı önemli şirketlerde kullanılan bilgisayar içinde bulunduğumuz zamanda neredeyse her evde mevcuttur. Artık istenilen bilgi dünyanın öbür ucunda da olsa kolayca ulaşılabilmekte hem de insanlar bilgisayardan ulaştıkları eğlenceli siteler ile sıkılmadan vakit geçirebilmektedir.

Bilgisayarın birçok önemli özelliğinin yanında zararları da bulunmaktadır. Önemli olan bilgisayar ve internete bağımlı olmadan sadece ihtiyaç doğrultusunda bunları kullanmayı başarabilmektir.

Bilgisayarın Günlük Hayatımızdaki Yeri Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir