Farklılıklara Neden Saygı Göstermeliyiz

Dünyadaki her insan farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle bu farklılıklara saygı göstermek gerekmektedir. Peki, farklılıklara neden saygı göstermeliyiz?

Dünyadaki her insan değişik özelliklere sahiptir olarak bu hayata merhaba demiştir. Kişinin ait olduğu ırk, millet, coğrafya gibi özellikler bu farklılıklar üzerinde etkili olmaktadır.

İnsan doğarken hangi aileye ait olacağını, hangi coğrafyada dünyaya geleceğini ya da hangi dine inanacağını kendisi seçememektedir. Kişinin ailesi hangi özelliklere sahipse genellikle insan da ailesinin özelliklerini benimsemekte ve bu sebeple de inancını, yaşadığı yeri, kültürünü ailesinden öğrenmektedir. Dünyadaki insanlar bu sebeple hep farklı özelikler ile yaşamlarına devam etmektedir. Önemli olan bu farklılıklara saygı duymak ve herkesi kendi özellikleri ile kabul etmektir.

Bir ülkede farklılıklara saygı duyulmuyor ve buradaki insanlar tek tip haline getirilmeye çalışılıyorsa bu ülkede toplum huzurunun kalması beklenemez. Sürekli ayrıştırılan insanlar bir süre sonra çatışmaya başlar ve bu da o toplumda sürekli iç karışıklıkların çıkmasına sebep olmaktadır.

Farklılıklara Saygı Duymak Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir