Çevre Kirliliğinin Nedenleri

Yaşadığımız dünyada çevre kirliliğinin nedenleri oldukça fazladır. Çevre kirliliğini önlemeye yönelik öneriler nelerdir sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Dünyamızdaki çevre kirliliği iki temel sebepten kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden bir tanesi diğer olaylar, diğeri ise insan faktörü olarak açıklanabilir.

Çevre kirliliğine sebep olan birkaç doğal olay bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi depremler, bir diğer unsur ise volkanlar ve sellerdir.

Ancak çevreye en büyük zararı genellikle insanlar vermektedir. Evlerde, işyerlerinde ve ulaşımda fosil yakıtların kullanılması çevreye zararlı gazların salınmasına sebep olmakta bu durum da çevre kirliliğini arttırmaktadır. Çevreye bırakılan diğer atıklar da çevre kirliliğine sebep olmaktadır.

Günlük yaşamda kullanılan böcek ve tarım ilaçları ve atmosfere karışan spreyler çevre kirliliğinin bir başka sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Nükleer silahlar ve yapılan nükleer denemeler de çevre kirliliğine sebep olan etmenler arasında gösterilebilir.

Çevre Kirliliğinin Sonuçları Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

One Response
  1. 16 Ekim 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir