Bir Soruna Getirilen Çözümlerin Hak Sorumluluk ve Özgürlükler Temelinde Olması Neden Önemlidir

Günlük hayatımızda karşılaştığımız sorunlar gidilirken bu sorunların hak, sorumluluk ve özgürlük temelinde çözümlenmesi gerekmektedir. Peki, bir soruna getirilen çözümlerin hak, sorumluluk ve özgürlükler temelinde olması neden önemlidir?

Bir insan karşılaştığı bir sorunu çözümlerken bu sorunu çözmeye yetkisi olup olmadığını kontrol etmelidir. Eğer bu sorunun çözümü kendisini aşıyorsa o zaman kişi sorunun çözümünü yetkisi olan bir kişiye devretmelidir. Aksi halde kişi yaptığı işte yanlışa düşecek ve yaptığı yanlışın bedelini de kendisi ödeyecektir.

Kişi, bu sorunları çözümlerken yaptığı işin başkalarının haklarını çiğnemesine de özen göstermelidir. Unutmamak gerekir ki özgürlük, başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde bitmektedir. Yapılan iş, diğer insanların haklarına zarar veriyorsa bu iş çözüm olmaktan çıkacak ve daha büyük bir soruna dönüşecektir. Bu sebeple bir soruna getirilen çözümün hak, sorumluluk ve özgürlükler temelinde olmalıdır.

Bir Soruna Getirilen Çözümün Hak Sorumluluk ve Özgürlükler Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir