UNICEF Hakkında Bilgi

UNICEF çocuk hakları ile ilgili bir kuruluştur. UNICEF’in açılımı nedir sorusunun cevabına ve UNICEF hakkında bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

UNICEF’in açılımı Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu’dur. Bu kuruluş çocuk haklarını savunmak konusunda dünyada en önde gelen isimdir. Bu örgütün çalışmaları dünya çapında yürütülmekte ve bu sayede çocuk hakları konusunda kalıcı çözümler üretilebilmektedir. Bu örgütün çalışmalarının temelini dünyadaki çocukların hepsinin hem bedensel hem de zihinsel ve sosyal açıdan en iyi şekilde gelişmesi oluşturmaktadır.

Kuruluş 158 ülkede ve bölgede hizmet vermektedir. Örgüt dünyadaki çocukların sağlık, eğitim, fiziksel ve bedensel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmaktadır. Yapılan çalışmalar ile anne babalar ve öğretmenler aracılığıyla çocuklara en iyi şekilde hizmet verilmesi amaçlanmaktadır. Örgüt, temel amacını çocuklara uygun bir dünya yaratmak olarak açıklamaktadır. Örgütün gene müdürü Carol Bellamy’dir. Kurucu üyeler arasında ülkemiz de yer almaktadır.

UNICEF Nedir Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir