29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Kompozisyon

cumh29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde en çok istenen konulardan bir tanesi de cumhuriyet ile ilgili kompozisyon örneği. Aşağıdan Cumhuriyet bayramı ile ilgili kompozisyon örneğimize ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyet toplumlar için en iyi yönetim şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde temel, halkın kendisini yönetecek olanları doğrudan kendisinin seçmesidir. Bu sebeple cumhuriyet yönetimi doğrudan milli iradeye dayalıdır.

Cumhuriyet ilan edilmeden önce ülkemiz padişah tarafından yönetilmekte ve halk kendisini yönetecekler üzerinde söz sahibi olamamaktadır. Bu sebeple halkın milli iradesi de yönetimde söz sahibi değildir. Ancak cumhuriyet rejiminde yapılan seçimler ile halk yöneticileri belirlemekte ve bu kişileri beğenmediğinde de değiştirebilmektedir.

Cumhuriyet ile birlikte hak, eşitlik ve özgürlük kavramları da yönetime dahil edilmektedir. Bu rejimde kimse kimseye zorla bir şey yaptıramamakta, ülkede yaşayan insanlar haklarını adalet sayesinde kanunlar önünde arayabilmektedir. Bu sebeple cumhuriyet toplumlar için en iyi yönetim şeklidir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Yazılar Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir