Mescid-i Nebevi Hangi Amaçla Kullanılır

mescid-i nebeviMescid-i Nebevi nedir sorusunun cevabına ve Mescid-i Nebevi hangi amaçla kullanılır hakkında bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Peygamber Efendimiz’in namaz kıldığı mescide Mescid-i Nebevi adı verilmektedir. Mescid-i Nebevi’nin toplamda 85 kapısı bulunmaktadır. Mescid-i Nebevi’nin temel amacı insanların burada toplu halde namaz kılabilmelidir. Çeşitli bölümlerden oluşan mescitte toplamda 698 bin kişi aynı anda namaz kılabilmektedir.

Peygamber efendimizin ölümünün ardından yapılan eklemeler ile birlikte mescidin alanı genişletilmiştir. Şüphesiz ki bu mescitte kılınan namaz, tüm Müslümanların sevap kaanmak için en çok istedikleri şeylerden bir tanesidir. Bu mescitte kılınan namaz normal olarak kılınan bir namazda bin kat daha hayırlıdır. Her ne kadar bazı ifadelerde sonradan yapılan eklemelerde aynı sevabın kazanılamayacağı iddia edilse de Peygamber Efendimiz’in şu sözü bunun aksini ifade etmektedir: “Bu benim mescidimdir; buna yapılan her ilavede mescidimdendir. Şayet bu mescid San’a ya uzansa yine benim mescidim olacaktır.”

Mescid-i Nebevi Hangi Alanda Kullanılmıştır Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir