Acılar Paylaşıldıkça Azalır Sevinçler Paylaşıldıkça Çoğalır Kompozisyon

paylaşma 1Dilimizde paylaşmak ve yardımlaşmak ile ilgili birçok söz bulunmaktadır. Bu sözlerden bir tanesi de acılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır sözüdür.

Bir insan hayatı boyunca hem acılar hem de mutluluklar ile karşılaşmaktadır. İnsan hissettiği şeyleri diğer insanlar ile paylaştığında bu hissettiklerinin önemi daha da artacaktır.

Mutlu olan bir insan bu mutluluğu diğer insanlar ile paylaştığında anlattığı kişi de bu olaydan mutlu olacak ve bu sayede mutluluk çoğalacaktır. Aynı şekilde üzgün olan bir kişi hislerini karşısındakine açtığında diğer insanlar kendisine yardım etmeye çalışacak ve destek olacaktır. Yaşadığı olumsuz durumda diğer insanlardan destek gören kişilerin acıları biraz da olsa azalmaktadır.

Hayatta önemli olan diğer insanlar ile bir arada yaşamak, acıları da mutlulukları da onlarla paylaşmaktır. Çünkü bu sayede insan yanında her zaman birilerini bulacak ve hayat karşısında tek başına mücadele etmeyecektir.

Acılar Paylaşıldıkça Azalır Sevinçler Paylaşıldıkça Çoğalır Ne Demektir Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir