İstediğini Söyleyen İstemediğini İşitir Sözünün Anlamı

istediğini söyleyenKonuşmak insanların hayatında çok önemli bir yere sahiptir. İstediğini söyleyen istemediğini işitir sözünün anlamı incelendiğinde insanın konuşurken kullandığı ifadelerin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Bir insan konuşurken söylediklerini bin düşünüp, bir defa dile getirmelidir. Çünkü insanlar akıllarına gelen her şeyi söylediklerinde bu söz istenmeyen yerlere gidecek ve karşımızdaki kişilerin kırılmasına sebep olacaktır.

Bir insan her istediğini dile getirirse sonradan başkalarının söyledikleri sözler de kendisini üzecek ve bir süre sonra mutsuz edecektir. Hiç kimsenin karşısındaki kişiye kötü sözler söylemeye hakkı yoktur. Bu şekilde konuşan kişiler, karşılarındaki insanlardan söyledikleri kötü sözlerin karşılığını alırlar.

Konuşmak insanların iletişiminde son derece önemlidir. Bu sebeple her insan kelimelerini dikkatli seçmeli ve karşısındakini kırmamaya çalışmalıdır. Düşünerek konuşmak her insanın sahip olması gereken bir özelliktir.

İstediğini Söyleyen İstemediğini İşitir Kompozisyon Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir