Düşünmekten Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Kompozisyon

Düşünmek insanlar için çok önemli bir özelliğe sahiptir. Düşünmeden öğrenmek vakit kaybetmektir sözünün anlamı hakkında bilgiye ve bu konudaki kompozisyon çalışmamıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir insan hayatı boyunca elde ettiği bilgilere çeşitli yollar ile ulaşmaktadır. Bu yollar ne olursa olsun insan elde ettiği bilgileri mutlaka kendi düşünce süzgecinden geçirmelidir. Düşünmeden öğrenilen bilgiler bir süre sonra unutulacağından bunları hiç öğrenmemiş olmak düşünmeden öğrenmekle aynı anlamdadır.

Bir insan öğrenmek istediği her şeyi çeşitli kaynaklardan elde etmeli ardından da bunları düşünmeli ve bilgileri kalıcı hale getirmeye çalışmalıdır. Aksi halde bu bilgiler unutulur yani kalıcı olmaz. Kişi aynı şeyi yeniden öğrenmeye kalkar ve bu da boşa geçirilen vakit anlamına gelmektedir.

Bilginin kalıcılığı için düşünmek ve öğrenilenleri tekrar etmek önemlidir. Bu sebeple her insan öğrendiklerini düşünerek özümsemeli ve hiç kimse boşa vakit kaybetmemelidir.

Düşünmekten Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Ne Demektir Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

One Response
  1. 2 Aralık 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir