Sosyal Özellikler Nelerdir

sosyal2

Bir insanın temel karakterini belirleyen birtakım özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de sosyal özelliklerdir.

Kişinin dış görünüşü o kişinin fiziksel özelliklerini belirlemektedir. İnsanın boyu, kilosu, saçının ve gözünün rengi gibi özellikleri o kişinin fiziksel özellikleridir. Bununla birlikte kişinin ruh dünyasında yaşadıkları ve diğer insanlar ile olan ilişkilerinde gösterdiği tavır ve davranışlar da o kişinin sosyal özelliklerini belirlemektedir.

Sosyal özellikler düşünüldüğünde insanın içe kapanık ya da girişken olması, konuşkan olması, olaylara olumlu ya da olumsuz tarafından bakması gibi özellikleri o insanın sosyal özellikleridir. Bazı insanlar olaylara karşı soğukkanlılık ile yaklaşmakta bazıları ise panikleyerek eli ayağına dolaşmaktadır. İşte insanların olaylar karşısında takınmış olduğu tavırlar o kişinin sosyal özelliklerini ortaya koymaktadır. Girişken, olumlu düşünen, olaylara karşı pozitif olan kişilerin olumlu sosyal özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Sosyal Özellik Nedir Konusu ile İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

2 Yorum
  1. 25 Nisan 2016
  2. 5 Aralık 2016

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir