İnsanı Diğer Varlıklardan Ayıran Özellikler Nelerdir

İnsan dünyada diğer canlılar ile bir arada yaşamaktadır. Ancak insanı diğer canlılardan ayıran özellikler bulunmaktadır.

İnsanı dünyadaki diğer canlılardan ayıran özelliklerin başında düşünebilmesi gelmektedir. İnsan düşünebilen ve bu düşüncelerin sonucunda da davranışlarını yönetebilen bir canlıdır. Bu sebeple insan yaptığı her şeyi kendi özgür iradesi ile gerçekleştirmektedir. Bir insan davranışlarından kendisi sorumludur.

İnsanı diğer canlılardan ayıran bir diğer özellik ise konuşabilmesidir. Bu sayede insan, düşündüklerini ve hissettiklerini kolayca dile getirebilmekte ve bunları diğer insanlara aktarabilmektedir.

İnsan diğer varlıklardan farklı olarak hisleri yani duyguları olan bir varlıktır. İnsanın duygularının olması onun olaylar karşısında üzülmesinde ya da sevinmesinde etkili olabilmektedir. Düşünebilen, hissedebilen insan bu özellikleri ile diğer varlıklardan ayrılmakta ayrıca bunları konuşma yeteneği ile dile getirerek diğer canlılar iletişim kurabilmektedir.

İnsanı Diğer Canlılardan Ayıran En Önemli Özellik Nedir Konusu İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir